با ما دنیا را جای بهتری برای زیستن کنیم.

خانه » انواع شرکت های فنی مهندسی

انواع شرکت های فنی مهندسی

آنچه می خوانید...

مهندسی ساخت و ساز که به عنوان عملیات ساختمانی نیز شناخته می شود، زیرشاخه حرفه ای مهندسی عمران است که با ارائه مراحل ساختمان سازی به زبان ساده و طراحی، برنامه ریزی، ساخت و ساز و مدیریت عملیات زیرساخت ها مانند راه ها، تونل ها، پل ها، فرودگاه ها، ساخت سیلوهای فلزی و بتنی، راه آهن ها، تاسیسات، ساختمان ها، سدها و تاسیسات سروکار، طراحی و ساخت پروژه های ورزشی و….. دارد.

انواع شرکت ساختمانی

ثبت شرکت در موضوعات تخصصی، موجب انجام فعالیت های حرفه‌ای و دقیق‌تری خواهد بود. به همین خاطر شرکت خدمات فنی هم می‌توانند، موضوع فعالیت خود را با عنوان های جزئی‌تر انتخاب نمایند. از  انواع شرکت ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت‌های عمرانی

شرکت‌های عمرانی برای راه‌سازی و ساختمان سازی

شرکت‌های عمرانی مهندسان مشاور و ورزشی

شرکت‌های عمرانی برای معماری و شهرسازی

شرکت‌های عمرانی برای خدمات شهری

شرکت‌های عمرانی برای راه‌سازی

شرکت‌های عمرانی تاسیسات ساختمان سازی

شرکت‌های عمرانی برای خدمات شهر سازی و جاده‌ای

شرکت‌های عمرانی برای خدمات شهر سازی تخصصی

شرکت‌های عمرانی برای مدیریت عمرانی و مهندسین مشاور در شرکت‌های عمرانی معماری شهر سازی و دکوراسیون شهری

خدماتی که انواع شرکت های فنی مهندسی ارائه می کنند:

ارائه خدمات مشاوره ای

ارائه خدمات طراحی سیستم های مکانیکال و الکتریکال

ارائه خدمات  برآورد فاز ۱ و فاز ۲ پروژه ها

تهیه قیمت به روز بر حسب فهرست بها و فهرست های منضم به پیمان

تهیه کردن قرارداد ها و مشاوره امور قراردادی

تأمین کردن نیروی فنی و مهندسی مقیم برای امور کارگاهی مانند: تهیه کردن صورت جلسه ها، صورت وضعیت ها، نقشه ها

تهیه مدل سه بعدی و تولید نقشه های ایزومتریک با نرم افزار ها

انجام مدلسازی سه بعدی همه پروژه با همه تأسیسات با کمک از نرم افزار

مهندسی ساخت و ساز چیست؟

مهندسی ساخت و ساز فرآیند نظارت و مدیریت یک پروژه ساختمانی در مقیاس بزرگ و پیچیده است. این نوع پروژه های ساختمانی معمولاً ساختمان های بزرگ و زیرساخت هایی هستند که مهندسان ساخت و ساز از آنها پشتیبانی می کند. برای اطلاع از قرارداد مدیریت پیمان چیست؟ به این مقاله از سایت ما مراجعه کنید.

از آنجایی که مدیریت پروژه ساخت و ساز تقریباً همیشه یک تلاش پیچیده و مشترک است، مهندسان ساختمانی را خواهید یافت که با دیگر متخصصان مهندسی همکار می کنند. اما مهندسان ساختمان اغلب مسئول طراحی و ایمنی سازه های موقتی هستند که در طول ساخت و ساز استفاده می شوند، مانند داربست. مهندسان ساخت و ساز می توانند بر روی سیستم های الکتریکی، سیستم های مکانیکی و حتی ساختن یک بزرگراه یا تونل جدید کار کنند و مطمئن شوند که آنها به درستی طراحی شده اند. مهندسی ساخت و ساز به پروژه ساخت و ساز مربوط می شود زیرا مهندس ساختمان آن را مدیریت می کند و پروژه را در برنامه نگه می دارد. آنها باید مطمئن شوند که ساخت و ساز طبق نقشه ساخت و ساز پیش می رود. برای اطلاع از  نورد سرد چیست؟ به این مقاله مراجعه نمایید و یا با ما تماس بگیرید.

یک مهندس خدمات فنی چه کاری انجام می دهد؟

مهندسان خدمات فنی، پشتیبانی فنی و سایر خدمات فناوری اطلاعات، اغلب برای سیستم‌های بسیار فنی یا آنهایی که توسط مشتریان در زمینه‌های فنی یا علمی استفاده می‌شوند، ارائه می‌کنند. آنها فرآیند راه اندازی و نصب را انجام می دهند، اطمینان حاصل می کنند که همه سیستم ها و برنامه ها به خوبی با هم کار می کنند، و به حل هر گونه مشکل یا تضاد کمک می کنند. آنها به پیکربندی یا اصلاح سیستم ها و برنامه های جدید یا موجود کمک می کنند. آنها همچنین در مورد مسائل امنیتی یا سوالات کمک می کنند.

نقش یک مهندس ساختمان چیست؟

مهندسان ساخت و ساز مسئول هستند تا اطمینان حاصل کنند که پروژه ساخت و ساز از ابتدا تا انتها بدون مشکل پیش می رود. آنها بر تمام جنبه های پروژه، از طراحی و برنامه ریزی گرفته تا ساخت و ساز و نگهداری نظارت دارند. آنها با مهندسان پروژه معمار، پیمانکاران و سایر متخصصان کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که طراحی قابل اجرا است، ساخت و ساز ایمن و مطابق با مقررات است، و پروژه به موقع و در حد بودجه تکمیل می شود.

یک مهندس ساختمان به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

مهندسان ساختمان برای موفقیت در شغل خود به مهارت های مختلفی نیاز دارند. آنها باید بتوانند به طور موثر با سایر متخصصان از جمله معماران، پیمانکاران و مشتریان ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین باید قادر به خواندن و تفسیر نقشه ها، درک قوانین و مقررات ساختمانی و درک قوی از مصالح و روش های ساخت و ساز باشند. همچنین، یک مهندس ساختمان باید بتوانند چندین پروژه را همزمان مدیریت کنند و پروژه ها را با موفقیت به اتمام برساند.

پروژه و مدیریت سایت ساخت و ساز

چه در شرکت شما و چه در محل ساخت و ساز شما، مدیران مهندسی مجرب و آموزش دیده ما به طور کامل با تمام مهارت های سخت و نرم لازم برای رهبری پروژه شما مجهز هستند. از مرحله راه اندازی اولیه تا عملیات تجاری ما از شما در هر مرحله پروژه پشتیبانی می کنیم. ما همچنین آماده هستیم تا در اواسط پروژه برای حل مسائل فوری وارد عمل شویم. مدیران ما هم تجربه در زمینه مهندسی و هم دانش کسب و کار مناسبی دارند. بنابراین، آنها مسائل فنی و همچنین تجاری را درک می کنند و می توانند به خوبی با شما همکاری کنند تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. ارتباطات، مدیریت زمان و هزینه، حل مسئله تنها نگاهی اجمالی به مجموعه مهارت های مربوطه ما هستند.

طراحی خدمات ساختمان چیست؟

در طول فرآیند طراحی یک پروژه، مهندسان خدمات ساختمان بر اطمینان از مناسب بودن ساختمان برای هدف تمرکز می‌کنند و تعیین می‌کنند که چگونه عناصر مکانیکی و الکتریکی یک ساختمان برای ایجاد یک محیط راحت عمل می‌کنند.

طراحی های باکیفیت برای ایجاد امکان ساخت یک ساختمان به گونه ای مهم هستند که عملکرد مطلوب را در هنگام بهره برداری، به ویژه برای پروژه های پیچیده مانند بیمارستان ها مهم است. مهندسان خدمات ساختمان تلاش های طراحی را بر ایجاد ساختمانی ایمن، راحت، کاربردی و کارآمد در مصرف انرژی متمرکز می کنند.

معماری و طراحی

ما خدمات جامع معماری و مهندسی از مشاوره تا توسعه اسناد پروژه، مهندسی، نظارت بر ساخت و ساز تا تایید را به مشتریان ارائه می دهیم. ما اسناد مربوط به تصمیم منطقه بندی، پروژه مجوز ساختمان، اسناد مناقصه و اسناد پروژه اجرا را پردازش خواهیم کرد. فعالیت شرکت ما در حال حاضر طراحی ساختمان های صنعتی اعم از ساختمان های نوساز و یا بازسازی می باشد. مراجعه به سابقه فعالیت ما در سال های گذشته توانایی های ما را در زمینه های مختلف طراحی و ساخت ساختمان ها و سازه ها با انواع و پیچیدگی های مختلف ثابت کرده است.

ما ساخت و سازها را دقیقا مطابق میل مشتری انجام می دهیم. به لطف تیم طراحی خودمان و تجربیات بسیار در تمام سطوح ساخت و ساز، ما می توانیم اسناد ارائه شده به سرمایه گذاران را با جزئیات دقیق تنظیم کنیم و کیفیت تایید شده توسط سال ها تجربه با بسیاری از مشتریان راضی را ارائه دهیم.

مهندسین خدمات ساختمان مسئول خدماتی هستند که عملکرد ساختمان را ایجاد می کند: روشنایی، برق، تهویه، گرمایش، سرمایش، خدمات آب و غیره. ورودی آنها قبل از شروع ساخت و ساز شروع می شود و به خوبی در طول عمر عملیاتی یک ساختمان گسترش می یابد. 

مهندسان خدمات ساختمان با کارفرما، معماران و مهندسان سازه کار می کنند تا خلاصه ای را برای ساختمان ایجاد کنند و به توافق برسند، که سپس به طرحی تبدیل می شود که توسط پیمانکار نصب می شود. هنگامی که ساخت و ساز شروع می شود، مهندسان خدمات ساختمان بر عملکرد نصاب ها نظارت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که خدمات مطابق طراحی انجام شده است. 

مهندسان خدمات ساختمان نقشی مهمی در حصول اطمینان از کارآمد بودن و پایدار بودن پروژه ها ایفا می کنند. تحقیقات زیادی در مورد انواع جدید فناوری و خدمات ساختمانی انجام می شود که مهندسان به چگونگی استفاده از این فناوری ها برای صرفه جویی در انرژی نگاه می کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در شرگت دژ آثار تماس بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب:

شركت مهندسی عمرانی دژآثار

یک مجموعه عمراني، طراحی، صنعتی و اقتصادی است كه با تكیه بر منابع انساني متخصص و متعهد و بكارگیری اتاق های فكر و استفاده از تجارب افراد دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف مهندسي، در تمامي ابعاد سازندگي كشور و خارج از كشور كه مربوط به عمران و آبادی مي شود فعالیت دارد.

دیدگاه خود را بگذارید