با ما دنیا را جای بهتری برای زیستن کنیم.

خانه » مفهوم مهندسی عمران

مفهوم مهندسی عمران

آنچه می خوانید...

مهندسان عمران اغلب در یک زمینه تخصص دارند، مانند حمل و نقل (جاده ها، فرودگاه ها، راه آهن)، محیط زیست (موانع سیل، توربین ها)، ژئوتکنیک (معدن و کارهای خاکی)، دریانوردی (بنادر و دفاع دریایی) یا سازه (سدها، خطوط لوله، سکوهای دریایی). ).

به عنوان یک مهندس عمران می توانید:

کمک به بررسی سایت

ارزیابی ارزش و ریسک های احتمالی پروژه ها

توسعه نقشه ها با استفاده از طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)

ارتباط با معماران، پیمانکاران فرعی، مشاوران، همکاران و مشتریان

حصول اطمینان از مطابقت پروژه ها با الزامات قانونی و استانداردهای بهداشت و ایمنی

حل مشکلات طراحی و توسعه

مدیریت بودجه و سایر منابع پروژه

شرکت در جلسات عمومی برای بحث در مورد پروژه ها

استفاده از نرم افزار مدل سازی کامپیوتری برای تجزیه و تحلیل داده های نظرسنجی و نقشه برداری

تهیه مناقصه و گزارش پروژه

ارزیابی اثرات زیست محیطی و ریسک احتمالی پروژه

نظارت بر پیشرفت پروژه و حصول اطمینان از رعایت الزامات قانونی و بهداشتی و ایمنی

کار در محل در هر شرایط آب و هوایی یا در دفتر.

تاریخ دپارتمان

مهندسی عمران چیست؟

مهندسی عمران بدون شک قدیمی ترین رشته مهندسی است. این به محیط ساخته شده می پردازد و می توان آن را به اولین باری که شخصی سقفی بر روی سر خود گذاشت یا تنه درختی را روی رودخانه گذاشت تا عبور از آن را آسان تر کند.

محیط ساخته شده بسیاری از آنچه تمدن مدرن را تعریف می کند را در بر می گیرد. ساختمان‌ها و پل‌ها اغلب اولین ساخت‌وسازهایی هستند که به ذهن خطور می‌کنند، زیرا آنها برجسته‌ترین خلاقیت‌های مهندسی سازه، یکی از زیرشاخه‌های اصلی مهندسی عمران هستند. جاده‌ها، راه‌آهن‌ها، سیستم‌های مترو و فرودگاه‌ها توسط مهندسان حمل‌ونقل طراحی می‌شوند که دسته دیگری از مهندسی عمران هستند. و سپس خلاقیت های کمتر قابل مشاهده مهندسان عمران وجود دارد. هر بار که شیر آب را باز می کنید، انتظار دارید آب بیرون بیاید، بدون اینکه فکر کنید مهندسان عمران این امکان را فراهم کرده اند. شهر نیویورک یکی از چشمگیرترین سیستم های تامین آب در جهان را دارد که میلیاردها گالن آب با کیفیت بالا را از Catskills در بیش از صد مایل دورتر دریافت می کند. به طور مشابه، به نظر می رسد افراد زیادی نگران این نیستند که آب پس از رسیدن به اهدافش چه اتفاقی می افتد. رشته مهندسی عمران قدیمی مهندسی بهداشتی به مهندسی محیط زیست مدرن با چنان اهمیتی تبدیل شده است که اکثر گروه های دانشگاهی نام خود را به مهندسی عمران و محیط زیست تغییر داده اند.

این چند مثال نشان می دهد که مهندسان عمران بسیار بیشتر از طراحی ساختمان ها و پل ها انجام می دهند. آنها را می توان در صنعت هوافضا، طراحی هواپیماهای جت و ایستگاه های فضایی یافت. در صنعت خودروسازی، تکمیل ظرفیت حمل بار شاسی و بهبود قابلیت تصادف سپرها و درها؛ و آنها را می توان در صنعت کشتی سازی، صنعت برق و بسیاری از صنایع دیگر در هر جایی که تاسیسات ساخته شده درگیر باشد، یافت. و به عنوان مدیران ساخت و ساز بر ساخت این تأسیسات برنامه ریزی و نظارت می کنند.

مهندسی عمران یک حرفه هیجان انگیز است زیرا در پایان روز می توانید نتایج کار خود را ببینید، خواه این یک پل تکمیل شده، یک ساختمان بلند، یک ایستگاه مترو یا یک سد برق آبی باشد.

لطفاً به صفحات وب تک تک اعضای هیئت علمی ما نگاهی بیندازید تا در مورد علایق ویژه آنها به عنوان نمونه هایی از آنچه مهندسی عمران و مکانیک مهندسی است و می تواند در مورد آنها باشد، بیشتر بدانید.

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب:

شركت مهندسی عمرانی دژآثار

یک مجموعه عمراني، طراحی، صنعتی و اقتصادی است كه با تكیه بر منابع انساني متخصص و متعهد و بكارگیری اتاق های فكر و استفاده از تجارب افراد دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف مهندسي، در تمامي ابعاد سازندگي كشور و خارج از كشور كه مربوط به عمران و آبادی مي شود فعالیت دارد.

یک دیدگاه

  1. محمد رضی زاده
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود.

دیدگاه خود را بگذارید