با ما دنیا را جای بهتری برای زیستن کنیم.

خانه » چطور بهترین مهندس عمران را انتخاب کنیم؟

چطور بهترین مهندس عمران را انتخاب کنیم؟

آنچه می خوانید...

توسعه دهندگان با تجربه می دانند که مشکلات پیش بینی نشده می تواند یک پروژه سودآور را به یک قیف پول تبدیل کند. شرایط ناشناخته ای که در زیر خاک سطحی به سرعت کمین می کند می تواند هزینه ها را دو یا حتی سه برابر کند. اما این امکان برای متخصصان املاک تجاری وجود دارد که از چنین غافلگیری اجتناب کنند یا حداقل آنها را در قیمت خرید محاسبه کنند. با داشتن زمان کافی برای بررسی یک پروژه پیشنهادی، یک مهندس عمران می‌تواند تعداد زیادی از مسائل سایت را قبل از بستن در یک ملک ارزیابی کند.

یک مهندس عمران مهارت های حیاتی لازم برای ارزیابی زمین خام و زیرساخت هایی را که از توسعه پشتیبانی می کند، فراهم می کند. اما نمایه سازی یک سایت تنها بخش کوچکی از نقش مهندس عمران است که می تواند تمام جنبه های پروژه های توسعه تجاری را از مفهوم تا تکمیل در بر گیرد. خدماتی که این متخصصان طراحی سایت ارائه می‌دهند شامل ارزیابی محدودیت‌های منطقه‌بندی، تجزیه و تحلیل ظرفیت‌های شهری موجود، طراحی بالشتک ساختمان، و تعیین تعمیر و نگهداری مناسب ساختمان است.

ارائه ارزش مهمتر از همه، مهندسان عمران به تیم های توسعه تجاری کمک می کنند تا ارزش زمین را به حداکثر برسانند و در عین حال هزینه ها را به حداقل برسانند. به عنوان مثال، یک شرکت تصمیم گرفت که دفتر مرکزی خود را از شهر به یک منطقه روستایی منتقل کند. این شرکت پیش بینی کرد که برای پردیس جدید خود به بیش از ۵۰ هکتار نیاز نداشته باشد. اما زمانی که یک قطعه در دسترس تقریباً دو برابر فضا را فراهم کرد، با گزینه‌های راست اول برای سه برابر کردن خرید زمین با قیمت بسیار پایین، مهندسان مشاور شرکت را متقاعد کردند که زمین را خریداری کند – حتی اگر وحشی‌ترین نیازهای پیش‌بینی‌شده‌اش نیازی به قطعه نداشت. استفاده کامل امروزه این شرکت بیش از ۲ میلیون فوت مربع فضا را اشغال می کند و مزایای نه تنها توانایی کنترل گسترش خود، بلکه همچنین کنترل بر پیشرفت های مجاور را که ممکن است محیط دانشگاه را مخدوش کند، می شناسد.

مهندسان عمران همچنین می توانند مشکلات را در مراحل اولیه توسعه درک کنند و در هزینه شرکت ها صرفه جویی کنند. به عنوان مثال، یک شرکت از یک مهندس عمران برای کمک به ارزیابی امکان‌سنجی مالی توسعه تأسیسات موجود خود در مقابل توسعه یک ساختمان جدید برای قرار دادن چندین ساختمان و پارکینگ استفاده کرد. تاسیسات موجود دارای زیرساخت های لازم، امنیت، تجهیزات مکانیکی متمرکز و منابع پشتیبان اطلاعات بود تا آن را به انتخاب منطقی تبدیل کند. با این حال، ارزیابی مهندس عمران نشان داد که هزینه‌های عملیات خاکی لازم برای توسعه تأسیسات تقریباً بیش از مزایای آن است. به طور خاص، شرایط توپوگرافی و سنگ از استقرار برخی ساختمان‌ها جلوگیری می‌کند و محدودیت‌های مختلفی را برای توسعه پارکینگ ساخت‌یافته ایجاد می‌کند. این هزینه ها به تنهایی باعث گسترش تأسیسات موجود فراتر از هزینه های مرتبط با توسعه یک مکان جایگزین شد.

کدام پروژه ها به مهندس عمران نیاز دارند؟ هر پروژه ای که سایت را مختل می کند، باید یک مهندس عمران را بر اساس نیازهای حوزه قضایی محلی درگیر کند. پروژه هایی که خارج از ساختمان گسترش نمی یابند، مانند بازسازی داخلی، ارتقاء مکانیکی، یا حتی برخی از الحاقات کوچک، معمولاً به تخصص مهندس عمران نیاز ندارند.

حوزه های قضایی از نظر میزان مزاحمت مجاز قبل از استفاده از یک مهندس عمران بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، منطقه کلمبیا به یک مهندس عمران نیاز دارد که طرح‌های امضا شده و مهر و موم شده را برای اختلالات سایت به کوچکی ۵۰ sf ارائه کند، در حالی که حوزه‌های قضایی حومه خارج از شهر اجازه می‌دهند تا ۲۵۰۰ sf اختلال ایجاد کند. سایر حوزه های قضایی به نقشه برداران و معماران منظر اجازه می دهند تا طرح های توسعه را امضا و مهر و موم کنند. مهم است که از مقررات محلی مربوط به متخصصان طراحی سایت آگاه باشید. برای تعیین محدودیت های مکان، به آیین نامه منطقه بندی محلی، کتابچه راهنمای تاسیسات، یا استانداردهای ساختمان مراجعه کنید.

تحولات جدید در پروژه های جدید، یک مهندس عمران بخشی از یک تیم طراحی است که معمولاً شامل یک معمار، مهندسان متخصص، معماران منظر و طراحان تخصصی است.

هنگامی که در مرحله انتخاب و اکتساب سایت وارد می‌شود، یک مهندس عمران می‌تواند بسیاری از مسائل فنی مربوط به ملک مانند محدودیت‌های توپوگرافی، محیطی یا ابزار را شناسایی کند. توضیح مهندس در مورد این مسائل ممکن است منجر به یک استراتژی توسعه متفاوت برای ملک شود – استراتژی که پروژه بهتری را با هزینه کمتر ارائه می دهد. به عنوان مثال، مهندسان عمران می توانند روش هایی را برای جلوگیری از مشکلات سیل، زهکشی و خاک پیشنهاد کنند.

به عنوان اعضای تیم های طراحی در پروژه های جدید، مهندسان عمران تمامی الزامات زمین محلی، ایالتی و فدرال را شناسایی و گردآوری می کنند، به هماهنگی عناصر خارجی یا نفوذ در پوشش ساختمان کمک می کنند و مجموعه ای از اسناد طراحی دقیق را تکمیل می کنند. همه موارد فوق را منعکس می کند.

در مرحله طراحی، مسئولیت اصلی مهندس این است که اطمینان حاصل کند که نقشه های سایت مطابق با قوانین منطقه بندی محلی و محدودیت های اموال است، اتصالات تاسیساتی کافی و طرح های مناسب برای دسترسی ایمن جاده ها و اختصاص حق تقدم، ارزیابی خاک های مشکل دار از جمله سنگ و خاک رس، و نظارت بر کاهش شرایط محیطی.

یک مهندس عمران متخصص در توسعه زمین همچنین می‌تواند زیرساخت‌های کامل پروژه – از جمله جاده‌ها، تاسیسات، و درجه‌بندی – را قبل از اینکه نقشه‌های سایت برای مجوزهای ساختمانی و تغییرات منطقه‌بندی طی فرآیند بررسی قضایی انجام دهند، طراحی کند.

عوامل استخدام استخدام مهندس عمران مناسب برای یک پروژه شامل در نظر گرفتن تعدادی از عوامل است. دانش، تجربه و کارکنان پشتیبانی در تصمیم گیری نقش دارند.

دانش کاربری اراضی

برخلاف سایر رشته ها، حرفه مهندسی عمران به طور مداوم تحت تأثیر قوانین جدید توسعه زمین قرار می گیرد. مقررات کاربری زمین و فرآیندهای بازنگری مورد استفاده برای اجرای این مقررات سریعتر از هر رشته طراحی دیگری تغییر می کند. مهندسان عمران باید در مورد آخرین مقررات محلی، ایالتی و فدرال زمین به روز باشند. برای کمک به ارزیابی دانش یک مهندس عمران، از بخش برنامه ریزی سایت حوزه قضایی محلی بخواهید که تعداد و چه نوع مطالبی را که مهندس اخیراً ارسال کرده است را فاش کند. مراقب شرکت ها یا مهندسان عمرانی باشید که در دو سال گذشته درخواستی را ارسال نکرده اند، زیرا مقررات کاربری زمین می تواند در آن دوره زمانی به شدت تغییر کند.

در حال حاضر، مناطق ساحلی و حساس به محیط زیست در برابر الزامات توسعه سایت در حال تحول آسیب پذیرتر هستند. به عنوان مثال، تلاش مصمم برای پاکسازی خلیج چساپیک تغییرات پیچیده و سالانه ای را در مقررات مدیریت آب طوفان برای ایالت های داخل حوزه ایجاد کرده است. این تنها یکی از عوامل محیطی در میان بسیاری از عواملی است که می تواند بر تایید طراحی سایت تاثیر بگذارد. بسته به موقعیت جغرافیایی سایت، سایر موارد ممکن است شامل مسائل مربوط به تالاب ها یا برنامه های حفاظتی باشند.

به دنبال یک مهندس عمران باشید که همچنین دانش کاری قوی در مورد تغییرات نظارتی پیشنهادی داشته باشد. برای مثال، یک توسعه‌دهنده ممکن است ملکی را بر اساس ارزش مفروض یک منطقه زمین قابل توسعه خریداری کند. پس از خرید، او در بررسی نقشه سایت متوجه می شود که نیمی از زمینی که زمانی تصور می شد قابل توسعه است، مشمول طرح حفاظت از درختان پیشنهادی است و نمی توان آن را مختل کرد.

نتیجه برای مقررات جدید زیست محیطی، رشد کنترل شده و حفاظتی که اخیراً در بسیاری از حوزه های قضایی وضع شده است، یکسان است. این مقررات توسعه سایت از اثبات کفایت زیرساخت تا شیب های تند تا کیفیت هوا و آب را شامل می شود. فهرست این محدودیت‌های توسعه در اکثر حوزه‌های قضایی شهری یا حومه‌شهری می‌تواند حتی برای تیم‌های توسعه پیچیده نیز سنگین باشد، اما یک مهندس عمران باید از همه مقررات و مقررات پیشنهادی دانش کامل داشته باشد.

مهندسان عمران همچنین باید قوانین فدرال فعلی و پیشنهادی را بدانند تا از اجرای قانون برای تخلفات دشت سیلابی یا تالاب که جایگزین مقررات محلی می شود اجتناب کنند. ناآگاهی از این موارد ممکن است از طریق جریمه های کلان یا حتی حبس باعث بلایای دوگانه برای مالک زمین شود.

بسیاری از حوزه های قضایی مشارکت جامعه طراحی را تشویق می کنند و از تعامل با طراحان سود می برند. بنابراین، یک شرکت مهندسی که توسط حوزه قضایی محلی به رسمیت شناخته شده است که فعالانه در فرآیند بررسی پلان سایت مشارکت دارد، از الزامات دائمی در حال تغییر موجود در ارائه و پردازش طرح‌های سایت توسعه تجاری آگاه خواهد بود.

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب:

شركت مهندسی عمرانی دژآثار

یک مجموعه عمراني، طراحی، صنعتی و اقتصادی است كه با تكیه بر منابع انساني متخصص و متعهد و بكارگیری اتاق های فكر و استفاده از تجارب افراد دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف مهندسي، در تمامي ابعاد سازندگي كشور و خارج از كشور كه مربوط به عمران و آبادی مي شود فعالیت دارد.

یک دیدگاه

  1. محمد رضی زاده
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

دیدگاه خود را بگذارید