با ما دنیا را جای بهتری برای زیستن کنیم.

خانه » زمان بندی مراحل ساخت ساختمان

زمان بندی مراحل ساخت ساختمان

آنچه می خوانید...

جدول زمانی ساخت و ساز شما یکی از اولین چیزهایی است که باید هنگام شروع یک پروژه ساخت و ساز تعیین کنید. یک جدول زمانی انتظارات را برای پروژه و جنبه های مختلفی که به مراحل ساخت ساختمان و به مراحل ساختمان سازی به زبان ساده کمک می کند تعیین می کند. پیروی از ترتیب خاص در جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان بسیار مهم است. در دفتر خدمات فنی و مهندسی جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان  شامل منابع و مواد مورد نیاز تیم شما برای هر مرحله است. سپس، برای پیشرفت پروژه شما، لازم است که هر کدام از این مراحل به درستی انجام شوند.

جدول زمانی پروژه ساختمانی چیست؟

جدول زمانی پروژه ساخت و ساز، ترتیب زمانی ساخت و ساز از مفهوم طراحی تا پایان پروژه است. جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان به فازها تقسیم می شود.

بسته به زمان‌بندی پروژه مورد نظر، هر مرحله از فازها می‌توانند با فازهای قبلی تاخیر یا همپوشانی داشته باشند تا جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان را سرعت بخشد. با این حال، تسریع در جدول زمانی پروژه خارج از ترتیب زمانی می‌تواند خطراتی را برای پروژه ایجاد کند که ممکن است منجر به هزینه‌های اضافی یا تاخیر در برنامه شود، و درک و همکاری پیمانکار و مالک در همه جنبه‌های جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان را مهم می‌سازد. برای اطلاع از شرکت های ساختمانی معروف ایران با ما تماس بگیرید.

جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان چگونه تهیه می شود؟

شرکت خدمات فنی اولین قدم در ایجاد جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان، جمع آوری اطلاعات است. این مرحله شامل ایجاد فهرستی از فعالیت های ساخت و ساز بر اساس طراحی ساختمان و پیمانکاران فرعی مرتبط است. پیمانکاران فرعی برآوردهایی را از تیم خود ارائه خواهند داد که در جدول زمانی کلی لحاظ می شود. تیم شما همچنین باید با اداره دریافت مجوز تماس بگیرد تا اطمینان حاصل شود که تأییدیه ها و بازرسی ها در برنامه شما قرار می گیرند. برای اطلاع از انواع شرکت های فنی مهندسی به این مقاله از سایت دژآثار مراجعه کنید.

جزئیات منحصر به فرد در طراحی ساختمان شما، مانند مصالح، تکنیک های ساخت و ساز و تاییدیه ها، در جدول زمانی شما نقش دارند. برای اطلاع از بهترین شرکت فنی مهندسی تهران با ما تماس بگیرید.

جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان همچنین باید شامل موارد احتمالی برای عواملی مانند تاخیر در دستیابی به مواد و مصالح و آب و هوا باشد. اگر تیم ساخت و ساز شما بتواند این موارد احتمالی را در جدول زمانی پروژه خود بگنجاند، احتمال بیشتری وجود دارد که به موقع پروژه را تکمیل کنید.

هنگامی که جمع آوری اطلاعات کامل شد، تیم شما می تواند مراحل ساخت و زمان تخمینی هر مرحله را تعیین کند. از تاییدها گرفته تا پیشرفت‌ها و مراحل نهایی تا تحویل کلیدها، تمام جزئیات پروژه ساخت شما در جدول زمانی مشخص شده است. یک پیمانکار باتجربه جدول زمانی ساخت و ساز دقیق و قابل پیگیری را تهیه می کند. علاوه بر این، آنها می توانند تجربه صنعت خود را برای تعیین گام ها یا موارد احتمالی که به نفع پروژه شما هستند، اعمال کنند.

مواردی که باید قبل از ایجاد جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان در نظر بگیرید

کارگران و نیروهای داخلی و خارجی به شدت بر یک جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان تأثیر می گذارند و این نیروها باید در هنگام ایجاد آن در نظر گرفته و شناسایی شوند. در زیر سه فاکتور مهم برای در نظر گرفتن آورده شده است.

اندازه و دشواری پروژه

این را به خاطر داشته باشید – نمی توانید از یک جدول زمانی برای هر پروژه ساخت و ساز استفاده کنید. جدول زمانی بر اساس اندازه و دامنه پروژه ها متفاوت است. همچنین، شما باید سطح دشواری پروژه خود را برای تخمین مدت زمان پروژه محاسبه کنید. به عبارت ساده تر، هرچه پروژه های شما پیچیده تر باشد، زمان بیشتری طول می کشد تا به تاریخ تکمیل پروژه برسند.

منابع

در دسترس بودن نیروی کار، مواد و سایر منابع حیاتی نیز می تواند بر جدول زمان بندی مراحل ساخت ساختمان شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، شما نمی توانید برای کارگران ساخت و ساز جستجو کنید و برخی از مواد یا تجهیزات را در آخرین لحظه سفارش دهید. اگر اینطور باشد، ممکن است به نتایج مطلوبی که برای پروژه می خواهید نرسید.

شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی پیش بینی نشده نیز می تواند پروژه شما را متوقف کند و باعث تاخیر شود. پروژه های شما را می توان در مکان های مختلف انجام داد و آب و هوا غیرقابل پیش بینی است. بنابراین، اگر به دنبال اجرای روش‌های ترمیمی برای جلوگیری از آسیب، هزینه‌های اضافی یا بیش از حد بودجه باشید، به شما کمک خواهد کرد.

موانع قانونی

تعهدات قانونی مانند اخذ مجوز یا انجام بازرسی ساختمان زمان بر است و خطر تاخیر خود را به همراه دارد. هر زمانی که با سازمان‌های بیرونی – مانند ادارات دولتی – درگیر ی وجود داشته باشد، شرکت‌های ساخت‌وساز نمی‌توانند تضمین کنند که این روند به خوبی اجرا می‌شود.

برنامه ها باید شامل زمان لازم برای انجام تمام الزامات قانونی باشد. مدیران پروژه باید موانع را در نظر بگیرند و یا برای رفع زودهنگام آنها تلاش کنند یا زمان بیشتری را در برنامه زمانبندی برای تطبیق برخی از مشکلات قانونی در نظر بگیرند.

فرآیند ساخت و ساز ساختمان های تجاری

پروژه های ساختمانی در ابعاد تجاری دارای بخش های زیادی هستند و فرآیندهایی که در این پروژه ها انجام می شود شامل: توسعه و برنامه ریزی پیش طراحی طرح پیش ساخت ساخت و ساز پس از ساخت

در هر مرحله از ساخت و ساز چه اتفاقی می افتد؟

توسعه و برنامه ریزی: در این مرحله، شما با پروژه و مدیر ساخت و ساز خود همکاری خواهید کرد تا در مورد مکانی تصمیم گیری کنید که هم با نیازهای کسب و کار یا سازمانی که ساختمان برای آن است و هم نیازهای فیزیکی برای ساخت و ساز تصمیم گیری کنید. علاوه بر این، شما و مدیر پروژه خود برنامه و بودجه ای را در این مرحله تعیین می کنید.

پیش طراحی: این مرحله به سمت تعیین اهداف کلی و معرفی پیمانکار عمومی و معمار – یا یک شرکت ساخت و ساز با خدمات کامل کار می کند.

طراحی: در مرحله طراحی نقشه های ساخت و ساز نهایی و بودجه بندی و برنامه ریزی می شود. توسعه طراحی شامل ارتباط با سایر متخصصان مانند مهندسین سازه، مکانیک، برق و عمران خواهد بود.

قبل از ساخت: بسته به نوع پروژه، ممکن است مجوزهای ساختمانی متعددی قبل از شروع ساخت لازم باشد. مدیر پروژه تمام مصالح را تهیه می کند و تیم ساخت و ساز را در مرحله پس از ساخت می سازد.

ساخت و ساز: مرحله ساخت و ساز شامل آماده سازی سایت، فونداسیون، قاب بندی، سقف، نمای سایدینگ، داخلی، خارجی و محوطه سازی است.

پس از ساخت: پس از اتمام ساخت و ساز، هم شما و هم پیمانکارتان به ساختمان خواهید رفت تا هر گونه عناصر ساخت و ساز نامطلوب را که باید قبل از اتمام پروژه حل و فصل شوند و گواهی پایان قابل توجهی ارائه می شود فهرست کنید.

به دنبال یک شرکت ساختمانی با خدمات کامل هستید؟

شرکت دژآثار ساخت و ساز خدمات کامل را ارائه می دهند و آماده مدیریت، ساخت و ارائه پروژه شما هستند. پس همین امروز تماس بگیرید تا با یکی از مدیران پروژه ما درباره چشم انداز پروژه خود صحبت کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

شركت مهندسی عمرانی دژآثار

یک مجموعه عمراني، طراحی، صنعتی و اقتصادی است كه با تكیه بر منابع انساني متخصص و متعهد و بكارگیری اتاق های فكر و استفاده از تجارب افراد دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف مهندسي، در تمامي ابعاد سازندگي كشور و خارج از كشور كه مربوط به عمران و آبادی مي شود فعالیت دارد.

دیدگاه خود را بگذارید