با ما دنیا را جای بهتری برای زیستن کنیم.

خانه » ساخت سیلوهای فلزی و بتنی

ساخت سیلوهای فلزی و بتنی

آنچه می خوانید...

اگر به عنوان یک کشاورز، واسطه، عضوی از یک کارخانه آرد یا حتی در انبار دولتی غلات مشغول به کار هستید، ممکن است لازم باشد اطلاعاتی در مورد قابلیت ها و مزایای منحصر به فرد سیلوهای ذخیره غلات تهیه کنید.

به غیر از انبارها که از مواد زیادی محافظت می کنند، سیلوها به دلایل مختلف بهترین گزینه هستند. سیلوها از فضای زمین کارآمدتر استفاده می کنند و می توانند در اندازه هایی ساخته شوند که مطابق با نیازهای شما باشد. اما، پیدا کردن سیلو مناسب برای برنامه شما در نهایت به مواد مناسب برای کار می رسد. در رابطه با طراحی و ساخت پروژه های ورزشی بیشتر بدانید.

گزینه‌های متداول شامل سیلوهای ذخیره‌سازی غلات است که با استفاده از بتن ساخته می‌شوند یا از تولیدکنندگان سیلو که می‌توانند با استفاده از فولاد کربن سفارشی بسازند، که دومی مزیت‌های هزینه، کیفیت و سفارشی‌سازی متمایز را ارائه می‌دهد.

هزینه های بلند مدت

در حالی که ممکن است به نظر برسد که سیلوهای ذخیره دانه بتنی دارای برخی از مزایای اولیه هزینه هستند، واقعیت این است که در طولانی مدت، سیلوهای ذخیره سازی دانه فولاد کربن ارزش بیشتری را ارائه می دهند. سیلوهای بتنی می توانند ترک بخورند و نگهداری و تعمیر آنها چالش برانگیز باشد. آب و هوا تأثیر بیشتری بر هزینه های ساخت و ساز خواهد داشت و ساخت و ساز بتن می تواند نیروی کار بیشتری را شامل شود. در رابطه با فیلتر شنی چیست؟ بیشتر بدانید و جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سیلوهای ذخیره‌سازی دانه‌های فولادی نیز می‌توانند با ظرفیت بزرگ‌تری ساخته شوند، که می‌تواند صرفه‌جویی در هزینه‌های طولانی‌مدت بیشتری را در مقابل هرگونه مزیت اولیه هزینه‌ای که بتن ارائه می‌دهد، ارائه دهد. دانه فولاد کربنی شما می تواند با شریک ساخت مناسب ارائه کند.

کیفیت بالاتر

سازندگان سیلوهای فولادی سیلوهای خود را در محیط‌های کنترل‌شده‌تری می‌سازند – از طراحی اولیه تا مونتاژ اولیه – که امکان دقت بیشتر در کار با فولاد کربنی خام را فراهم می‌کند، اما همچنین در مهندسی تا مشخصات دقیق طراحی و ساخت. بتن دارای متغیرهای بسیار بیشتری در ساخت و ساز است، با پتانسیل بیشتری برای مسائلی که ممکن است بر مقاومت و طول عمر آن تأثیر بگذارد.

گزینه های سفارشی سازی

نه تنها سیلوهای دانه کربنی توانایی سفارشی سازی بهتر راه حل های ذخیره سازی شما را ارائه می دهند، بلکه لوازم جانبی مانند پله ها و سکوهای صنعتی آسان تر و ارزان تر نصب می شوند. سیلوها همچنین می توانند سفارشی شوند تا قطر کمتری داشته باشند بدون اینکه تأثیر منفی بر ظرفیت ذخیره سازی کامل واحد داشته باشد. در حالی که فولاد را می توان به راحتی خم کرد، بتن انعطاف ناپذیر است.

مشکلات پایه کمتر

سیلوهای بتنی بسیار سنگین هستند و به یک پایه بسیار محکم نیاز دارند تا سطح محکم و همواری را فراهم کنند که برای آن ایستاده باشد. ساخت و ساز فولادی، استحکام و ثبات را فراهم می کند. بدون وزن زیاد، حتی آن ها را برای استفاده در خاک های نرم تر ایده آل می کند. نصب این سیلو ها همچنین می تواند بدون تأثیر قابل توجهی از برخی عناصر خارجی تکمیل شود.

هوادهی بهبود یافته

سیلوهای فولادی همچنین می توانند هوادهی بهتری را برای دانه ها فراهم کنند، به خصوص در مقایسه با بتن. این امر در حفظ کیفیت غلات ذخیره شده و اجتناب از کپک زدن و سایر شرایطی که می تواند منجر به فساد شود، حیاتی است. هوادهی سیلوهای بتنی بلند نسبت به سیلوهای فولادی کربنی بسیار دشوارتر است و کنترل دما در سیلوهای دانه فولادی آسانتر است.

اگر در حال برنامه ریزی یک سیلو جدید یا جایگزین هستید، بسیار مهم است که به طور کامل مزایای فولاد کربنی سفارشی در مقابل سایر انواع مواد مانند بتن را در نظر بگیرید. در مجموع، سیلوهای دانه کربن سفارشی ارزش ماندگاری طولانی‌تری، ساخت و ساز با کیفیت بالاتر، قابلیت‌های سفارشی‌سازی متعدد، هوادهی عالی و مزایای وزنی را ارائه می‌کنند که حتی برای سخت‌ترین کاربردهای صنعتی نیز مناسب‌تر هستند.

خدمات ساخت سیلو های فلزی و بتنی

شرکت مهندسی دژآثار با داشتن سال ها سابقه در ساخت سیلوهای فلزی و بتنی و سایر انواع سیلوها، می تواند به شما در این زمینه کمک های فراوانی ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات و هزینه ها، با ما تماس بگیرید.

دلیل انتخاب سیلو برای ذخیره زغال سنگ

سیلوهای زغال سنگ نقش مهمی در تولید زغال سنگ دارند. طراحی و ساخت سیلوهای زغال سنگ که نیازهای تولید معادن زغال سنگ مدرن را برآورده می کند، برای تضمین تداوم تولید معدن زغال سنگ اهمیت زیادی دارد.

عملکرد سیلو زغال سنگ: یک ظرف عمودی برای ذخیره زغال سنگ خرد شده دانه ای یا شل است که با فراهم کردن فضای ذخیره سازی کوتاه مدت برای مواد خام و محصولات برای شرکت های تولید زغال سنگ یا خدمت به عنوان انبار ذخیره سازی طولانی مدت برای زغال سنگ، می تواند کارآمد باشد.

معرفی سوله فولادی

سیلو فولادی عمدتاً از سه قسمت سقف سیلو، بدنه سیلو و کف سیلو تشکیل شده است. سقف سیلو فولادی باید ساختار شبکه فضایی را اتخاذ کند که دارای مزایای دهانه بزرگ، عملکرد لرزه ای خوب و دوره ساخت کوتاه است. بدنه سیلو از جوش لب به لب ورق فولادی و فناوری تقویت افقی و عمودی استفاده می کند. کف سیلو فولادی از تیرهای حلقه‌ای بتنی و پایه قایق استفاده می‌کند که می‌تواند به طور موثر استقامت زمین سنگ و خاک زیر پایه را برای برآورده کردن نیازهای تحمل بار بدنه سیلو افزایش دهد. سیستم تخلیه عمدتاً از سیستم گازرسانی در سیلو، سیستم تخلیه در پایین سیلو، سیلو فله و آسانسور تشکیل شده است. سیستم تخلیه در پایین سیلو از روش تخلیه چند راهروی و چند نقطه ای استفاده می کند و نرخ خروج از انبار به بیش از ۹۵٪ می رسد.

ویژگی های سیلو فولاد ذغال سنگ

۱.سرمایه گذاری اولیه کمتر

در فرآیند تولید و نصب سیلوهای فولادی، تعدادی از فناوری هایی استفاده می شود که می تواند حدود ۵۰% مصالح ساختمانی و بیش از ۶۰% زمین را ذخیره کند.

  1. ذخیره سازی آسان

با توجه به مواد مختلف و شرایط کارخانه، روش نگهداری مواد می تواند ذخیره سازی توسط بالابر، ناودان یا خط لوله پنوماتیک باشد.

  1. طرح بندی انعطاف پذیر

سیلوهای فولادی را می توان با توجه به شرایط خاص سایت چیدمان کرد. آنها را می توان در ردیف های تک یا دوتایی ساخت که بسیار انعطاف پذیر است.

  1. ایمنی سازه

سیلوهای فولادی ظروفی با دیواره نازک با بارهایی با وزن زیاد هستند و ایمنی سازه باید در درجه اول مورد توجه قرار گیرد. در ساخت سیلوها از فناوری هایی استفاده می شود که بارهای ثابت مختلف، بارهای دینامیکی، بار مواد، زلزله، بار باد، بار برف، اثرات دما و غیره را در مراحل اولیه طراحی هر سیلو فولادی به طور کامل در نظر خواهد گرفت.

سیلو بتنی برای ذخیره زغال سنگ: معرفی سیلو بتنی

سیلوی بتن در واقع یک نوع سیلو سنتی و بالغ است که به طور گسترده در زغال سنگ، معدن، انرژی حرارتی، متالورژی، مصالح ساختمانی و سایر سیستم های صنعتی استفاده می شود. ساختار اصلی سیلو یک سازه بتن آرمه، سقف سیلو یک پوشش رویی پوسته مخروطی بتن مسلح، دیواره سیلو یک دیوار بتن آرمه، راهرو حمل و نقل زیرزمینی یک سازه بتن آرمه و پایه سیلو است. بالای سیلو یک سازه فولادی قرار دارد. حداکثر قطر سیلو بتنی می تواند به بیش از ۴۰-۵۰ متر برسد و ارتفاع آن می تواند به بیش از ۵۰ متر برسد.

ویژگی های سیلو زغال سنگ بتنی

۱.عمر مفید و طولانی مدت، به طور کلی بیش از ۵۰ سال.

۲.ردپای کوچک و نرخ بهره برداری از زمین بالا.

۳.سیلو دیوارهای ضخیم و عملکرد عایق حرارتی خوبی دارد. مواد کمتر تحت تأثیر اختلاف دمای خارجی قرار می گیرند و برای ذخیره سازی طولانی مدت مناسب هستند.

نباید الکتریسیته ساکن را جمع کند، بنابراین ایمن و قابل اعتماد است.

۵.بیشتر مواد حجیم می توانند با وزن خود وارد خودرو شوند و تلفات تجهیزات را کاهش دهند و در هزینه برق صرفه جویی کنند.

۶.مناسب برای بارگیری و تخلیه مکانیزه، صرفه جویی در هزینه های نیروی انسانی و مدیریت.

۷.نگهداری کمتر و هزینه نگهداری کم

چرا سیلو ذخیره سازی را برای ذخیره را انتخاب کنیم؟

  1. ذخیره سازی و اقدامات ایمنی حمل و نقل: سیلو مجهز به تشخیص سطح مواد، تشخیص دما، تشخیص متان، تشخیص CO، تشخیص CO2، تشخیص سولفید هیدروژن و شیر ضد انفجار بالای سیلو است.
  2. سیستم اینرسی : برای اطمینان از ایمنی سیلو با سیستم بی‌حرکتی سیلو پیکربندی شده است.
  3. سیستم ضد انفجار : سیلو با جمع کننده گرد و غبار ضد انفجار پیکربندی شده است تا گرد و غبار را کاهش دهد.

اشتراک گذاری مطلب:

شركت مهندسی عمرانی دژآثار

یک مجموعه عمراني، طراحی، صنعتی و اقتصادی است كه با تكیه بر منابع انساني متخصص و متعهد و بكارگیری اتاق های فكر و استفاده از تجارب افراد دارای سابقه درخشان در زمینه های مختلف مهندسي، در تمامي ابعاد سازندگي كشور و خارج از كشور كه مربوط به عمران و آبادی مي شود فعالیت دارد.

دیدگاه خود را بگذارید